Categories Menu

Koncerty

Široká škála koncertních programů od středověké po barokní hudbu. Využíváme repliky dobových nástrojů a snažíme se o co nejvěrnější navození atmosféry dané doby. Spolupracujeme výhradně s profesionály, kteří mají dlouholeté zkušenosti v žánru u nás i v zahraničí.

  • Sólová hudba na nástroje loutnového typu (renesanční a barokní loutna, theorba, barokní kytara). Zazní významní skladatelé na tyto nástroje, jako byl John Dowland, Giovanni Girolamo Kapsberger, Robert de Visée, Gaspar Sanz a další.
  • Duo nástrojů z loutnové rodiny (loutna, arciloutna, theorba, barokní kytara), které na koncertě poodhalí vývoj od renesančního kontrapunktu a dvorských tanců po zárodky flamenca.
  • Barokní ansámbl hrající mistry jako byl Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Claudio Monteverdi a další. Pro diváka je velmi atraktivní i program s barokním baletem.
  • Program se zpěvem poodkrývá strasti, tužby i radosti kavalírů a jejich dam z období 16 – 18.  století, které byly mistrně zveršovány a doprovázeny na nástroj tehdy tak běžný a dnes tak vzácný – loutnu.
  • Energická středověká hudba, která se hodí jak do komorního prostředí, tak na open air festivaly. Zaranžované středověké nápěvy v původních jazycích a dialektech s doprovodem nástrojů, jako jsou dudy, šalmaje, kvinterna, cistra, harfa, fidula atd.