Categories Menu

Čik: Jízda tvého života (Divadlo Šumperk)

Složení hudby do divadelní hry Čik: Jízda tvého života pro Divadlo Šumperk
PREMIÉRA: 26. 2. 2022 / Divadlo Šumperk – Hrádek (malý sál)

Majk je totálně nudnej týpek. Kdybyste mu chtěli dát nějakou přezdívku, říkali byste mu zase jenom Majk – až tak je nudnej. Jeho máma je úplně mimo a táta radši jezdí na “služební cesty” se svou dlouhonohou sekretářkou. Majk je děsně zabouchlej do spolužačky, která ale ani neví, že existuje. A k tomu všemu se blíží prázdniny. Další nudný prázdniny v jeho nudným životě… Jenže to by se nesměl objevit Čik. Přistěhoval se kdo ví odkud a k tomu šlohnul káru. Tím začala jízda jejich života: možná je chytnou, možná se o sobě něco dozví, možná se zamilují, možná udělají benzinku, možná se jejich životy promění v pořádný dobrodružství. Nechte se vyvézt spolu s nimi!

Adaptace populárního německého románu pro mládež, který se dočkal řady divadelních adaptací napříč celou Evropou, bude k vidění na Hrádku, malé scéně šumperského divadla. Titul je určen jak mladým divákům od třinácti let, tak i středoškolákům, kteří již přerostli věk pohádek, ale i všem dospělým divákům, kteří rádi zavzpomínají na svou mladickou nerozvážnost.

Diváky nadchne neformální prostředí malé scény, svižný příběh i přítomnost živé kapely.
V podstatě jde o živý scénický koncert, napojený na komediální titul o přátelství, hledání sebevědomí a dospívání, což jsou témata pro teenagery nanejvýš aktuální.

autoři: Wolfgang Herrndorf, Robert Koall
překlad: Michaela Škultéty
režie: Jiří Liška
kostýmy a scéna: Klára Vincourová
hudba: Richard Závada
dramaturgie a texty písní: Michael Sodomka

osoby a obsazení:
MAIK Adam Joura
ČIK Ondřej Král
ISA a další postavy Ladislava Jančíková

kapela a epizodní postavy:
kytara Jan Hönig
basová kytara Jan Šťava
klávesy Eliška Navrátilová
bicí Vít Hofmann